Ikona menu responsywnego

Domy


Budynek mieszkalny jednorodzinny w technologii drewnianej. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkalna wynosi 122 m2 plus garaż i kotłownia o łącznej powierzchni 24,74 m2, razem 146,78 m2. Cena za 1 m2 wynosi 2 900 zł, co daje 425 622 zł za dom. Cena 1 m2 działki wynosi 50 zł, a jej powierzchnia 3001 m2. Cena za tę działkę wynosi więc 150 050 zł. Łączna cena za działkę z domem wynosi zatem 575 672 zł.

Dom zaprojektowano jako parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Zbudowany w technologii drewnianej z drewna termomodyfikowanego ze ścianami z bali drewnianych o przekroju 16x16cm, ocieplony od wewnątrz wełną mineralną o grubości 12cm, schowaną w ruszcie drewnianym z OSB, pokrytym deską. Ściany wewnętrzne drewniane, z bali z drewna klejonego o gr. 10cm oraz 16cm. Elewacja wykonana z termo topoli.
Dach wielospadowy, zaprojektowany w konstrukcji drewnianej, ocieplony wełną mineralną grubości 20cm znajdującą się pomiędzy krokwiami, kryty gontem bitumicznym 3D. Wentylacja grawitacyjna, kominy murowane, obłożone powyżej dachu płytką klinkierową lub kamieniem.
 Stolarka drzwiowa i okienna projektowana jako PCV lub drewniana. Brama garażowa z PCV. Schody wejściowe obłożone płytką (gres antypoślizgowy lub kamień). Taras wykonany z termo jesionu.

Ikona
  • Garaż
  • 18.9 m2
Ikona
  • Powierzchnia użytkowa mieszkalna
  • 122 m2
Ikona
  • Kotłownia
  • 6.8 m2

Instalacje wewnętrze i zewnętrzneBudynek charakteryzuje ustawny i funkcjonalny układ wnętrz. Wejście do budynku zaprojektowano od strony północno wschodniej, w części środkowej bryły. Z sieni, z pojemną szafą możliwy dostęp bezpośrednio do kuchni o ekspozycji północno-wschodniej lub do pokoju dziennego z aneksem jadalnym – z widokiem na południowy-wschód, taras ziemny. W części komunikacyjnej – łazienka z prysznicem. Na parterze jednostanowiskowy garaż murowany z kotłownią od strony zachodniej. Na poddasze prowadzą dwubiegowe schody ze spocznikiem. Pomieszczenia poddasza to: sypialnia i pokój – ze wspólnym tarasem, rodzinna łazienka, dwie garderoby oraz duży taras.

Biała Domy - plan parteru Biała Domy - plan poddasza